Nie daj się oszukać. Zobacz jak działają oszuści i bądź bezpieczna!

Nasza organizacja już od wielu lat pomaga kobietom w naszym kraju z problemem niechcianej ciąży. Dla wielu z Was jesteśmy drugą czy trzecią stroną, na której szukacie pomocy, bo na wszystkich wcześniejszych zostałyście oszukane… Możemy śmiało napisać, że aż 70% kobiet, które do nas trafia żali się, że zostało już wcześniej oszukanych przez inne strony lub pseudo-organizacje. My jako jedni z nielicznych możemy pochwalić się, że nie oszukujemy i autentycznie zależy nam na losie kobiet, które do nas piszą o czym świadczy sposób w jaki nasza organizacja funkcjonuje. Dlatego w trosce o wasze bezpieczeństwo postanowiliśmy napisać ten artykuł, w którym pokażemy Wam jak nie dać się oszukać! Znajdziecie tutaj informacje o tym na co zwracać uwagę, jak rozmawiać, jak się zachowywać i po czym poznać czy dana strona jest godna naszego zaufania.

Rynek tabletek poronnych jest bardzo specyficznym miejscem, gdzie wiele osób, niestety, żeruje na cudzym nieszczęściu. Wy wszystkie, które znalazłyście się w tym trudnym położeniu desperacko szukacie pomocy i często jesteście bezwzględnie oszukiwane przez tych, którzy obiecali, że Wam pomogą. W ten sposób tracicie swoje pieniądze, zdrowie i czas… czas, który w tym momencie jest przecież najważniejszy i każdy stracony dzień jest na wagę złota!

Niestety, nie ważne jak sami bardzo byśmy chcieli, nie da się pozbyć oszustów. Możemy jednak zwiększyć waszą świadomość dzięki czemu trudniej będzie Was oszukać, a wy tym samym otrzymacie pomoc, na której faktycznie Wam zależało. Bądź świadoma i nie daj się oszukać! Przeczytaj poniższe informacje!

1. Zawsze zwracaj uwagę na zdjęcia tabletek

a) Mifepristone

Inaczej zwana też jako RU-486, jest najważniejszą tabletką wchodzącą w skład zestawu poronnego. To ona jest tą właściwą tabletką poronną, stworzoną właśnie w tym celu. Niestety, ale jest ona również bardzo rzadka i trudno dostępna w naszym kraju. Przez to jest bardzo mała świadomość i wiedza wśród kobiet w naszym kraju czym tak naprawdę jest ta tabletka i jak ona powinna wyglądać, a to niestety zwiększa ryzyko, że damy się oszukać. Wiele stron oferuje pełne zestawy poronne zawierające Mifepristone, jednak przez bardzo małą dostępność tego leku w naszym kraju mało kto faktycznie go posiada. 

Jest jednak parę rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę by poznać czy dana tabletka Mifepristonu RU-486 jest prawdziwa czy fałszywa:

• Prawdziwy Mifepristone ZAWSZE pakowany jest jako pojedyncza tabletka do całego blistra. Tabletki z Mifepristonem nigdy nie są pakowane po 2-3 tabletki na blister, jak to mamy w przypadku innych leków. ZAWSZE, ale to zawsze jest tylko jeden cały blister z jedną tabletką. NIGDY TABLETKA Z MIFEPRISTONEM NIE BĘDZIE ZAPAKOWANA „LUZEM” W JAKIMŚ WORECZKU. ORYGINALNY MIFEPRISTONE ZAWSZE BĘDZIE W BLISTRZE.
• Oryginalny Mifepristone zapakowany jest w oryginalny blister, który na odwrocie ma pełen nadruk informacyjny: nazwę substancji, numer partii, datę ważności i informację by stosować ten lek w obecności lekarza lub ginekologa. Oryginalna tabletka z Mifepristonem MUSI ZAWIERAĆ WSZYSTKIE TE INFORMACJE NA ODWROCIE BLISTRA, JEŚLI TEGO NIE MA TO NIE JEST TO ORYGINALNA TABLETKA.
• Najważniejsza informacja z tych wszystkich. Oryginalny Mifepristone zawsze będzie w oryginalnym blistrze, który NIE BĘDZIE POCIĘTY W ŻADEN SPOSÓB. Poniżej pokazujemy zdjęcia jak wygląda oryginalna tabletka i blister z Mifepristone RU-486.

b) Cytotec/Arthrotec (Misoprostol) 

Tutaj na szczęście jest trochę mniejsza szansa, że dacie oszukać, gdyż tabletki z Misoprostolem są już bardziej powszechne w naszym kraju. To nie znaczy jednak, że i tutaj nikt nie będzie próbował Was oszukać. Wiemy niestety, że jest wielu oszustów, którzy wysyłają podrabiane CAŁE ZESTAWY PORONNE, czyli tutaj też musicie być uważne i ostrożne. Przy tabletkach z Cytoteckiem bądź Arthroteciem sprawdzajcie napisy na odwrocie blistra, tam zawsze powinny być: napisana nazwa substancji Misoprostol lub Misoprostolo, numer partii, data ważności i ilość zawartego Misoprostolu w tabletce, czyli 200mcg. Na odwrocie blistra muszą być zawarte WSZYSTKIE TE INFORMACJE. Jeśli ich nie ma, lub którejś brakuje to znaczy, że jest to podróbka.

Teraz pokażemy Wam zdjęcia.

Najpierw pokażemy Wam nasze zdjęcie przedstawiające oryginalny, cały zestaw poronny: Mifepristone RU-486 i Cytotec.

women-rights.org tabletki poronne zestaw

Na pierwszym zdjęciu mamy 2 tabletki Mifepristone RU-486 (jedna przodem, druga na odwrocie) i dwa oryginalne blistry z Cytoteckiem (też jeden przodem, drugi na odwrocie). Zwróćcie uwagę, że wszystkie są dokładnie takie jak opisaliśmy je powyżej i łatwo zauważyć znaki charakterystyczne:
Mifepristone jest oryginalnie zapakowany jako pojedyńcza tabletka w oryginalny blister, który na odwrocie ma cały potrzebny nadruk: nazwę substancji, numer partii i datę ważności.
Cytotec zapakowany jest w podłużny blister, który ma 10 tabletek. Na odwrocie jest nazwa substancji Misoprostol z podaną wagą 200mcg, numerem partii i datą ważności.

Na drugim zdjęciu pokażemy Wam bliżej sam Mifepristone.

women-rights.org tabletki poronne mifepristone

Widzicie wszystkie charakterystyczne znaki, o których pisaliśmy wyżej?

A teraz pokażemy Wam zdjęcia fałszywych tabletek, które pochodzą z ogłoszeń czy serwisów znanych nam oszustów.

Spójrzcie uważnie! Te tabletki są zapakowane w blister, ale ewidentnie widać, że SĄ POWYCINANE Z JAKIEGOŚ BLISTRA. PAMIĘTAJCIE – oryginalny Mifepristone pakuję się pojedynczo w cały blister. Na odwrocie blister będzie ZAWIERAŁ WSZYSTKIE WYMAGANE INFORMACJE: nazwę substancji, numer partii, datę ważności i informację by stosować ten lek w obecności lekarza lub ginekologa.

Teraz pokażemy Wam kolejne trzy przykłady, jak wyglądają podrabiane tabletki.

W przypadku tych 3 zdjęć od razu można wyczuć, że coś jest nie tak. Nawet gdybyśmy nie wiedziały, jak powinien wyglądać Mifepristone to czy kiedykolwiek widziałyście by jakiekolwiek leki kupione w aptece były tak wrzucone luzem do worka, a nie zapakowane w blister? KAŻDY ORYGINALNY LEK STWORZONY NA TYM ŚWIECIE ZAWSZE BĘDZIE ZAPAKOWANY W BLISTER I NIGDY NIE BĘDZIE LUZEM. Jak widzicie tabletki pokazane luzem w woreczku to uciekajcie od razu, bo nic dobrego Was tutaj nie spotka.

2. Oglądając zdjęcia tabletek zwracajcie też uwagę na to czy do zdjęć dołączona jest jakaś karteczka z nazwą strony czy to numerem telefonu lub adresem e-mail sprzedawcy.

Taka karteczka pokazuję, że zdjęcie faktycznie robiła osoba, która ma takie tabletki w swoim posiadaniu.
Jeśli ktoś na swoim ogłoszeniu zamieszcza same zdjęcia bez opisu to najprawdopodobniej pobrał te zdjęcia z Internetu. A jeśli ktoś musi pobierać zdjęcia tabletek z Internetu to znaczy, że nie ma swoich własnych i na pewno będzie chciał Was oszukać.

Spójrzcie ponownie na nasze zdjęcie by zobaczyć jak to powinno wyglądać.

women-rights.org tabletki poronne zestaw

3. Poproś o zdjęcie tabletek

Jest jeden bardzo prosty i skuteczny sposób by zweryfikować czy osoba, która chce nam sprzedać tabletki faktycznie ma te oryginalne. Podczas rozmowy ze sprzedawcą poproście o wysłanie zdjęcia tabletek razem z małą karteczką, na której będzie napisana data robienia zdjęcia i specjalne, wymyślone przez Was słowo. Jest to bardzo prosty sposób weryfikacji – jeśli dostaniemy zdjęcie oryginalnych tabletek z karteczką z naszym słowem to znaczy, że dana osoba zrobiła to zdjęcie specjalnie na twoje żądanie i posiada te tabletki na stanie. Natomiast jeśli ktoś będzie się wymigiwał od zrobienia takiego zdjęcia to zwyczajnie znaczy, że nie ma oryginalnych tabletek, którym mógłby zrobić zdjęcie. W takim przypadku nie należy absolutnie kontynuować rozmowy z takim sprzedawcą i poszukać pomocy w innym miejscu.

4. Zawsze zamawiajcie tylko przesyłki pobraniowe i to z możliwością sprawdzenia zawartości przed zapłatą

A) Nigdy nie wysyłajcie przelewu za tabletki. W praktycznie każdym przypadku kończy się to tylko stratą waszych pieniędzy.
B) Zatem zawsze, ale to absolutnie ZAWSZE, zamawiajcie przesyłki tylko pobraniowe. 
C) Najbezpieczniejszą formą przesyłki pobraniowej jest ta z MOŻLIWOŚCIĄ SPRAWDZENIA PRZESYŁKI PRZED ZAPŁATĄ. W ten sposób będziecie mogły dokładnie sprawdzić co kupujecie zanim wydacie swoje pieniądze. Pozwoli Wam to oszczędzić niepewności i kupowania tzw. „kota w worku”. Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Nikt nie zmusza Was do odbioru i zapłaty za taką przesyłkę. Jeśli coś jest nie tak z zawartością to macie pełne prawo odmówić przyjęcia takiej paczki i nic wtedy nie płacicie, a listonosz, bądź kurier, będzie musiał uszanować waszą decyzję.

Musicie wiedzieć, że żadna firma kurierska w naszym kraju nie świadczy usług sprawdzenia zawartości przed zapłatą. Jedynie Poczta Polska i Pocztex pozwalają sprawdzić zawartość danej paczki przed jej otwarciem i tyle! Żadna inna firma nie ma takiej usługi!

By uwiarygodnić powyższe stwierdzenie polecamy przeczytanie artykułu z tego odnośnika – https://www.jakimkurierem.pl/poradniki/sprawdzenie-zawartosci-przesylki-kurierskiej/

W tym artykule jest dokładnie wytłumaczone, że żadna firma kurierska nie świadczy usług sprawdzenia zawartości przed zapłatą i czym to jest spowodowane.

UWAGA. Nie bierzcie nigdy za pewnik tego, że jak ktoś obiecuję paczkę pobraniową ze sprawdzeniem zawartości to na pewno jest uczciwy i nie chce nas oszukać. Wielu oszustów tylko obiecuje wysyłkę paczki pobraniowej z możliwością sprawdzenia zawartości, a tak naprawdę wysyłają zwykłą paczkę, bez możliwości sprawdzenia, licząc na to, że Wy i tak taką paczkę odbierzecie. Bądźcie uważne. Jeśli ktoś obiecał Wam paczkę z możliwością sprawdzenia, a dostajecie zwykłą paczkę bez takiej możliwości to nie przyjmujcie jej!
Natomiast jeśli ktoś wyśle wam paczkę, którą faktycznie będzie można sprawdzić to MUSICIE TO ZROBIĆ! Nie wolno tutaj niczego zakładać. ZAWSZE, ALE TO ZAWSZE, NALEŻY OTWORZYĆ TAKĄ PACZKĘ I FAKTYCZNIE SPRAWDZIĆ CO ZNAJDUJĘ SIĘ W ŚRODKU.

5. Nie dajcie się omamić pięknym słowom.

Oszuści mają doświadczenie i są dobrze nauczeni manipulowania drugą osobą. Oni doskonale wiedzą jak z Wami rozmawiać by wyglądać wiarygodnie i żebyście dały się nabrać. Pamiętajcie podchodzić do tego z głową i zawsze proście o konkretne dowody, a nie o piękne słowa. Niech sprzedawca wyślę Wam zdjęcie tabletek z waszym specjalnym słowem i zaoferuję możliwość wysłania paczki z możliwością sprawdzenia zawartości. Dopiero gdy te dwie rzeczy będą spełnione bardzo zminimalizujecie możliwość oszukania się.

6. Opanuj emocje

Ostatni punkt jest najważniejszy ze wszystkich, ale też najtrudniejszy do spełnienia. Bardzo ważnym jest by do wszystkiego podejść na chłodno i zdystansować się od emocji, gdyż te zawsze są złym doradcą. Wiemy, że biorąc pod uwagę waszą zaistniałą sytuację może być to bardzo trudne. Przecież znalazłyście się w ciężkiej sytuacji, hormony szaleją, a głowa pełna jest głupich myśli. Pamiętajcie jednak, że właśnie na to liczą oszuści! Taka roztrzęsiona osoba jest najłatwiejszą osobą do zmanipulowania i łatwo jest ją oszukać. Będąc w desperacji bardzo łatwo możemy dać się wprowadzić w pułapkę, która będzie kosztowała nas czas, zdrowie i pieniądze. Dlatego prosimy Was byście starały się podejść do tego z zimną głową. Niechciana ciąża to nie koniec świata i są w naszym kraju organizacje, które autentycznie chcą Wam pomóc i zrobią to.

PODSUMOWUJĄC

– Zwracaj uwagę na zdjęcia! Poproś o zrobienie zdjęcia tylko dla ciebie z podanym przez ciebie słowem i pamiętaj o tym, jak powinny wyglądać i czym mają się cechować oryginalne tabletki poronne.

– Zamawiaj tylko przesyłkę pobraniową z możliwością sprawdzenia zawartości przed zapłatą. Zawsze otwieraj taką paczkę, nie bierz niczego za pewnik, to twoje prawo!

– Opanuj emocje. Stres to zły doradca i łatwo wtedy dać się zmanipulować. Zredukuj nerwy by zredukować również możliwość zostania oszukaną.